جبهه صدای ملت

مستقل ها

جبهه صدای ملت ائتلافی از منتقدین دولت محمود احمدی نژاد در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.

علی مطهری، پس از عدم حضور در لیست جبهه متحد اصولگرایان، همراه با افرادی چون علی عباسپور و حمیدرضا کاتوزیان، ائتلافی با عنوان "صدای ملت" را تشکیل دادند و اقدام به ارائه فهرست انتخاباتی جدا کردند.

علی مطهری درباره علت تشکیل این ائتلاف گفته بود:

    اگر جبهه پایداری به وحدت تمکین می‌کرد و فهرست نمی‌داد، سایر گروهها هم این کار را نمی‌کردند. اما آنها از اول زیر بار اتحاد نرفتند. وقتی یک گروه فهرست انتخاباتی مجزا می‌دهد، این حق برای دیگران هم ایجاد می‌شود و عدالت حکم می‌کند که دیگران هم بتوانند لیست بدهند.

مطهری به همراه علی عباسپور، حمیدرضا کاتوزیان و مصطفی رضا حسینی از اصلی ترین افراد این جریان هستند. ابوالحسن نواب، معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز هم که نامش در دو فهرست دیگر قرار ندارد، در این لیست حضور دارد.

پس از اعلام موجودیت این جبهه انتخاباتی، سایت جهان‌نیوز، نزدیک به علیرضا زاکانی، نوشته بود علت عدم حضور این افراد در لیست جبهه متحد اصول‌گرایان "بخاطر مواضع عجیب آنها در دوران فتنه و پس از آن بوده است".

این سایت همچنین در واکنشی به خبر انتشار فهرست انتخاباتی جدید، این‌گونه اظهارنظر کرده بود: "پیش از این نیز برخی گروه‌های شبه اصولگرا پس از آنکه موفق به سهم خواهی از جبهه متحد اصولگرایان نشده بودند اعلام کرده بودند که بصورت مستقل در انتخابات شرکت خواهند کرد". این رسانه اصول‌گرا ارائه چنین فهرستی را مصداق "جرزنی و تفرقه‌افکنی" دانسته بود."

حمیدرضا مقدم‌فر معاون فرهنگی، اجتماعی فرمانده کل سپاه پاسداران، درباره جریان موسوم به صدای ملت که علی مطهری به عنوان رئیس آن مطرح است، گفت: "صدای ملت کاملاً خطا می‌کند و از آب گل آلود ماهی می‌گیرد و آن‌ها نه برای قصد قربت بلکه جذب رای مردم به دولت نقد می‌کنند.

حزب یا گروه در یک نگاه

  •    جریان و گرایش سیاسی
  •    سال تاسیس
    1390
  •    وب سایت